ייעוץ עסקי – המשך

IQ גבוה (מעל 140)

יכולת הקשבה

יכולת הוראה

סבלנות

התמדה

רמת תקשורת גבוהה

רצון לעזור

רצון להפוך אחרים לבעלי-יכולת

התחומים בהם חייב כל מי שעוסק ביעוץ עסקי לעסקים קטנים ובינויים להבין:

שיווק

יחסי ציבור

ניהול פיננסי (לא ראיית חשבון – אלא ניהול פיננסי)

ארגון

מכירות

ניהול זמן

ניהול כח-אדם

גיוס כח-אדם

תגמול עובדים

אבטחת איכות

תכנון אסטרטגי

תקשורת פנים-ארגונית

פרסום.

זה המינימום! יועץ עסקי לעסקים שלא מראה בקיעות בנושאים הללו לא יוכל לעזור לך בעסק.

לעולם אל תטעה בכך שתיקח אדם שאין לו ראיה מספיק רחבה בכל התחומים הללו!

כעת נרשום כאן כמה מן הטעויות קלאסיות שחשוב להימנע מהן בזמן יעוץ עסקי לעסקים:

להבין לפני

תאר לעצמך שאתה לומד חדו"א (חשבון דיפרנציאלי ואינטגראלי – אחד הקרוסים הקשים שכל מי שלומד תואר ראשון במדעים מדויקים חייב לקחת), אבל בלי ללמוד את התיאוריה – אתה מתחיל מיד לתרגל כיצד לפתור משוואות מסדר שני ב -5 נעלמים. לא ממש אפשרי. שים לב שהיועץ העסקי שלך מלמד אותך ולא רק "מאמן". אתה צריך להבין את הנוסחאות מאחורי העשייה. לא רק לעשות כמו רובוט.

ייעוץ עסקי בלי תוכנית – מתכון לכשלון

אם היועץ העסקי שלך מתחיל תהליך כלשהו לפני שהוא מבצע אבחון של המצב בעסק, זהו סימן היכר לחובבנות ומתכון בטוח לכישלון.

כנ"ל אם הוא לא מבצע, לאחר האבחון, תהליך של תכנון אסטרטגי לשנה הקרובה. מה היית אומר על קבלן שהיה בונה לך בית באופן הבא: "אנחנו נביא כאן 5 משאיות בטון ונשפוך את זה ונקווה שזה ייערם באופן שיראה כמו בית"?

אם לאחר 4 מפגשי ייעוץ עסקי עדיין אין לך לפחות טיוטא ראשונה של תוכנית כתובה, החלף מיד את היועץ העסקי שלך.

מהי מטרת הייעוץ?

היועץ צריך לגרום לך להיות יותר עצמאי, פחות תלוי ויותר בעל יכולת. יועץ שבמהלך התהליך הופך אותך ליותר תלותי בו, וכל החלטה שאתה נדרש לעשות חייבת את אישורו – עושה את העבודה ההפוכה מהעבודה לשמה הוא נשכר. ליועצים טובים אין בעיה לעשות זאת כי יש להם ביקוש רב והם לא צריכים "למשוך" אותך ולהפוך אותך לתלותי בהם. יועצים שאין להם ביקוש, חייבים לעשות זאת כי זו הדרך היחידה שלהם להתפרנס.

תוצאות

ביעוץ עסקי, להבדיל מהאישי אין דבר כזה: "אני מרגיש יותר טוב". המדד היחיד ליעוץ עסקי הוא תוצאות עסקיות בשטח! אל תאפשר ליועץ שלך לסבן אותך. אם אין תוצאות כלשהן תוך 60 יום – החלף את היועץ מיד!

הלוואות

ישנם יועצים עסקיים שלא יודעים את הבסיס להצלחה כלכלית – היכולת לעמוד בתקציב מוגבל. הם מכניסים את הלקוח שלהם להלוואות בלי חשבון ולאחר מכן עוזבים אותו להרקב לבד מול החובות שיצרו. יועץ עסקי טוב יודע לעמוד בתקציב מוגבל, והוא לא יכניס אותך להלוואות. במקום זאת הוא ידאג לעזור לך להגדיל את ההכנסות והרווחים שלך. זהו כלל אצבע שימושי מאוד – יועץ עסקי שמכניס אותך להלוואות – ולא משנה באילו מילים יפות ("מינוף" "שמינוף") הוא משתמש, הוא יועץ חובבן!

להמשך

.

יש לך שאלה? on ייעוץ עסקי – המשך

שאל שאלה