מאמן אישי | אימון אישי coaching – אזהרה!

המכון לאבחון עסקי מגיש: אימון אישי coaching – מתי, למה, עם מי, ולמה לצפות מ מאמן אישי?!   

אימון אישי coaching מאמן אישי מאת המכון לאבחון עסקי

 מה זה אימון אישי coaching ?

"אימון אישי coaching" הוא מונח כללי שמורכב מאלפי שיטות שונות. הרעיון הוא להשיג מטרה כלשהי: מגברת שמנה שרוצה להוריד 40 קילו ועד לאיש-עסקים שרוצה לעשות מיליונים. ישנם מקומות שמכשירים מאמנים אישיים coaches, אך מתוך בדיקה שערכנו, הרבה מאוד תלוי באישיות וביכולות של המאמן האישי עצמו. כמו בכל מקצוע, גם כאן, יש טובים יותר וטובים פחות. הטובים פחות הורסים את השם לכולם. הטובים יותר יוצרים כבוד וביקוש רב יותר למקצוע. לכן, באופן פרדוקסאלי, זהו האינטרס של כל מאמן אישי שהמתחרים שלו יהיו כמה שיותר טובים, ולא כמה שפחות טובים.

 מה זה אימון אישי לעסקים?

להבדיל מאימון אישי coaching , אימון אישי לעסקים הוא דבר מקצועי מאוד. מדובר כאן בכסף רב שיכול להיות מונח על כף-המאזניים. לכן, על המאמן להיות בעל הכשרה בתחומים הקשורים בעסקים ולא רק להיות בעל אישיות מיוחדת. המשותף לאימון האישי ולאימון האישי לעסקים הוא אכן אישיות מאוד מיוחדת של המאמן, אשר נדרשת בשני המקרים. השונה הוא הידע העסקי ההכרחי באימון אישי לעסקים.  הטעות הקלאסית והנפוצה ביותר שנתקלנו בה היא מצב בו בעל-עסק או חברה לוקח בטעות מאמן אישי במקום מאמן אישי לעסקים. מה שקורה במקרה כזה הוא שייתכן שיפור מסוים בחיים האישיים של המנהל (דבר מבורך לכל הדעות). אבל המצב העסקי לא משתפר. ואז מה שקורה הוא שכל ההישגים האישיים שהשיג המנהל, דועכים כאשר העסק שואב אותו לעבודה של 24 שעות ביממה או לחובות שהוא לא מצליח להחזיר. בעל-עסק או חברה חייב להקפיד לקחת אך ורק מאמן אישי לעסקים ולעולם לא מאמן אישי שעוסק רק באימון אישי ולא מבין כלום בעסקים.

התכונות הנדרשות גם מן המאמן האישי וגם מן העסקי הן

(מבוסס על 10 שנים של מחקרים שכללו הצלחות וכישלונות של אלפי עסקים):

 IQ גבוה (מעל 140)

יכולת הקשבה

יכולת הוראה

סבלנות

התמדה

רמת תקשורת גבוהה

רצון לעזור

רצון להפוך אותך לבעל-יכולת

התחומים בהם חייב כל מי שעוסק באימון אישי לעסקים (להבדיל מהאימון האישי coaching) להבין:

שיווק

ניהול פיננסי (לא ראיית חשבון – אלא ניהול פיננסי)

ארגון

מכירות

ניהול זמן

ניהול כח-אדם

גיוס כח-אדם

תגמול לפי תפוקה

אבטחת איכות

שיפור מתמיד

תכנון אסטרטגי

תקשורת פנים-ארגונית

פרסום

יחסי-ציבור.

 זה המינימום! מאמן אישי לעסקים שלא מראה בקיעות בנושאים הללו לא יוכל לעזור לך בעסק.

לעולם אל תטעה בכך שתרכוש אימון אישי במקום אימון אישי לעסקים!

 כעת נרשום כאן כמה מן הטעויות קלאסיות שחשוב להימנע מהן בזמן אימון אישי לעסקים:

להבין לפני שמתאמנים

תאר לעצמך שאתה לומד חדו"א (חשבון דיפרנציאלי ואינטגראלי – אחד הקרוסים הקשים שכל מי שלומד תואר ראשון במדעים מדויקים חייב לקחת), אבל בלי ללמוד את התיאוריה – אתה מתחיל מיד לתרגל כיצד לפתור משוואות מסדר שני ב -5 נעלמים. לא ממש אפשרי. שים לב שהמאמן העסקי שלך מלמד אותך ולא רק "מאמן". אתה צריך להבין את הנוסחאות מאחורי העשייה. לא רק לעשות כמו רובוט.

אימון אישי בלי תוכנית – מתכון לכשלון

אם המאמן האישי שלך מתחיל את תהליך האימון לפני שהוא מבצע אבחון של המצב בעסק, זהו סימן היכר לחובבנות ומתכון בטוח לכשלון.

 כנ"ל אם הוא לא מבצע, לאחר האבחון, תהליך של תכנון אסטרטגי לשנה הקרובה. מה היית אומר על קבלן שהיה בונה לך בית באופן הבא: "אנחנו נביא כאן 5 משאיות בטון ונשפוך את זה ונקווה שזה ייערם באופן שיראה כמו בית"?

אם לאחר 4 מפגשי אימון עדיין אין לך תוכנית כתובה, החלף מיד את המאמן האישי.

 מהי מטרת האימון?

המאמן צריך לגרום לך להיות יותר עצמאי, פחות תלוי ויותר בעל יכולת. מאמן שבמהלך התהליך הופך אותך ליותר תלותי בו, וכל החלטה שאתה נדרש לעשות חייבת את אישורו – עושה את העבודה ההפוכה מהעבודה לשמה הוא נשכר. למאמנים טובים אין בעיה לעשות זאת כי יש להם ביקוש רב והם לא צריכים "למשוך" אותך ולהפוך אותך לתלותי בהם. מאמנים שאין להם ביקוש, חייבים לעשות זאת כי זו הדרך היחידה שלהם להתפרנס.

תוצאות

באימון עסקי, להבדיל מהאישי אין דבר כזה: "אני מרגיש יותר טוב". המדד היחיד לאימון עסקי הוא תוצאות עסקיות בשטח! אל תאפשר למאמן שלך לסבן אותך. אם אין תוצאות כלשהן תוך 60 יום – החלף את המאמן מיד!

הלוואות

ישנם מאמנים אישיים או עסקיים שלא יודעים את הבסיס להצלחה כלכלית – היכולת לעמוד בתקציב מוגבל. הם מכניסים את הלקוח שלהם להלוואות בלי חשבון ולאחר מכן עוזבים אותו להרקב לבד מול החובות שיצרו. מאמן עסקי טוב יודע לעמוד בתקציב מוגבל, והוא לא יכניס אותך להלוואות. במקום זאת הוא ידאג לעזור לך להגדיל את ההכנסות והרווחים שלך. זהו כלל אצבע שימושי מאוד – מאמן אישי שמכניס אותך להלוואות – ולא משנה באילו מילים יפות ("מינוף" "שמינוף") הוא משתמש, הוא מאמן גרוע!

להמשך

4 יש לך שאלה? on מאמן אישי | אימון אישי coaching – אזהרה!
  שלומי
  29 Jun 2010
  5:21pm

  שלום!
  בזמן האחרון אני מתעניין בקורס אימון אישי והייתי מעוניין לעבור קורס כזה.
  מצאתי את האתר של "מרכז שילוב" מישהו יודע איך הקורס שהם מציעים? האם קורס האימון שם מוכר על ידי לשכת המאמנים?
  קורס אימון אישי זה לא דבר זול, ואני רוצה לדעת קצת פרטים לפני שאני מחליט איפה ללמוד.

  בתודה
  שלומי

  0
  0
   מנהל הפורום
   13 Jul 2010
   6:07pm

   שלום שלומי.
   אם אתה רוצה ללמוד אימון אישי לעסקים, אין שום משמעות ללשכת המאמנים. שים לב שהקורס מעניק לך את כל הידע בתחומים המצויינים מעלה.

   אם הקורס הוא לא לעסקים, אנא התייעץ עם מי שמומחה בתחום.

   0
   0
  ליאורה כוחלני
  3 Nov 2010
  11:53am

  שלום
  אני מתעניינת בסיוע של אימון אישי בתחום המשפחה. מדובר במחלוקת על הסכמי ראייה, כשבן הזוג משקר ומסית את הילדים והאם עומדת חסרת אונים. האם יש מאמן אישי שיכול לסייע להתמודד עם המצב ומתמצא גם בעניינים משפטיים?
  תודה

  0
  0
   מנהל הפורום
   3 Nov 2010
   3:12pm

   שלום ליאורה.
   כרגע אנו מספקים רק שירות של אימון אישי לעסקים.
   אני ממליץ לפנות למאמן אישי למשפחה או ליועץ רוחני מתנדב.
   חפשי באינטרנט את שלושת האפשרויות.

   0
   0

שאל שאלה